Endonezya Uçak Bileti

TÜRKİYEDEN ENDONEZYAYA BİLLET NE KADAR?
NASIL ALINIR?

Endonezyaya gitmek istersiniz fakat hangi araçla gitmeniz gerektiğini bilmiyorsaniz işte tam bu sualin çozümün karşısındasınız. Endonezya ile türkiye arasinda yaklaşık 9 bin km uzaklıkta bulunmaktadır, buradan oraya uçak ve gemi ile gitmeniz mümkündür fakat günümüzün şartlarına nazaran türkiyeden endonezyaya hem fiyat hem de zamanınızı fazla harcamamak yönunden en uygunu uçak ile seyahat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Endonezyaya gitmeden evvel hazırlanması gereken şeyler :

 1. Passaport
  Bir ülkeden başka bir ülkeye giriş yapabilmek için olmazsa olmazı olan passaport. Gitmeden önce passaportunuz mutlaka yanınızda hazır bir şekilde bulundurmayı unutmayınız !
 2. Vize
  Peki ya Türk vatandaşlar Endonezyaya gidebilmek için vize gerekir mi ? Bu suale mukabil size bir takım anlatımı hazırladık. Buna dair daha fazla bilgiler için bu linki tıklayabilirsiniz
 3. Para
  Seyahat etmede son derece önemli şey olan paradır. Ülkemizi ziyaretinde Avro, Amerikan Doları, ve Riyal gibi para birimleri götürüp Endonezyaya gelişinde biçok noktasında bulunan dövizlerde Endonezya Rupiah’a çevirebilirsiniz. Bu Mevzuya dair daha fazla bilgiler için burayı tıkalayabilirsiniz
 4. Bilet
  Endonezyaya gitmek için Hava ve Deniz yoluyla gidilebilir. burada bu mevzuyu ele almaya çalışacağız bu mevuzuya dair daha fazla bilgiler tahsil etmek adına bu yazıyıyı okuyabilirsiniz.

 

Türkiyeden endonezyaya seyahat etmek için kaç para ister ?

Internette sunulan verilerine göre endonezyaya giden uçak bileti fiyatı 4000 ile 7000 Türk lirası arasında fiyatlar rastlanmaktadır (gidis-dönüş fiyati dâhil). Ayrıca 4000 TL’nin aşağısında fiyatlar daha ucuzdur 7000den fazlası ise daha pahalıdır. Endonezya’ya yolculuk takriben 10 ile 15 saat sürer ( Tercih edilen uçak firmasına göre değişebilir ). Bazen aktarma süresi yukarıdaki zikrettiğimizden daha fazla sürebilir.

 

Hangi hava yollar oraya gider ?

Ülkemize gidiş yapan birhayli uçak firmalar bulunmaktadır ve bunlardan bazıları :

thy-turk-hava-yollari-thy-logo-turkish-airlines-logo-11556392939zegcay548a

Türk Hava Yolları
Menşei : Türkiye
Aktarmasız
Aktarma noktası : –
Web sitesi : www.turkishairlines.com

Qatar-Airways-Uganda1

Qatar Airways
Menşei : Katar
Aktarmalı
Aktarma noktası : Doha – Katar
Web sitesi : www.qatarairways.com

1280px-EY-Etihad-Airways-new-logo-En

Etihad Airways
Menşei : Arap Birleşik Emirlikleri (ABE)
Aktarmalı
Aktarma noktası : Abu dhabi – ABE
Web sitesi : www.etihad.com

emirates-airlines1768

Emirates Airlines
Menşei : Arap Birleşik Emirlikleri (ABE)
Aktarmalı
Aktarma noktası : Dubai – ABE
Web sitesi : www.emirates.com

images

Saudia Airlines
Menşei : Suudi Arabistan
Aktarmalı
Aktarma noktası : Ceddah ve Medine – Suudi Arabistan
Web Sitesi : www.saudiairlines.com

08a73ec0fd4eeebccba52d6166339653

Royal Jordanian
Menşei : Ürdün
Aktarmalı
Aktarma noktası : Amman – Ürdün
Web sitesi : www.rj.com

e2238c46ea5c0610e37d72771f4770d1

Singapore Airlines
Menşei : Singapur
Aktarmalı
Aktarma noktası : Singapur
Web sitesi : www.singaporeair.com

9b17fc581f427fce8e7c009f2f32758c

Garuda İndonesia
Menşei : Endonezya
Aktarmasız
Aktarma noktası : –
Web sitesi : www.garuda-indonesia.com
Garuda İndonesia ve Türk havayolları ortak uçuş yapmaktadır.

 

Genel Hizmetler Uçakta verilen hizmet : Konfor (battaniye, küçük yastık, göz bandı), Temizlik ve sağlık teçhizatı, film, müzik, ücretli wifi bağlantısı vb. Yemek : en az iki kere yemek servisi bulunmaktadır. Su,kahve ve meşrubatlar servisi mevcuttur tüm yolculuk sürecinde istenebilir.
Aktarmada sağlanan bazı hizmetler :
4 saatten ziyade aktarma yapan yolculara aktarma noktasında 1 kez yemek servis verilir. haber etmek üzere erişilebilen bilgisayar kullanma imkanı ve ücretsiz wifi bağlantısından istifade etme imkanı sunulmaktadır.

*NOT : bazı uçak firmalar yukarıda saydığımız imkanları sunmayabilir. Altını çizilmek gerekik ki burada bazı uçak firmalar aktarmasız yolculuk hizmeti sunarken aktarmalı yolculuk yapan bazı uçak firmalar da bulunmaktadır. Aktarma süresi ise uçak firmaya göre değişmektedir. en az 2 saat aktarma sürmektedir.

Hangi havalimanindan kalkar ?

Türkiye’den endonezya’ya uçuşu türkiyenin birkaç noktasından yapılabilmektedir. Istanbul, Sabiha gökçen ve Esenboğa havalimanından uçuş yapılmaktadır. Hergün olmak üzere endonezyaya uçuş mevcuttur.

Türkiyeden gelen uçaklar Endonezyadaki hangi havalimanında iner?

Endonezyanın birçok ilinde uluslarası havalimanı bulunmaktadır. Soekarno-hatta ( Cakarta ), Denpansar ( Bali ) ve Juanda ( Surabaya ) havalimanlarindan Endonezya’ya giriş yapmanız mümkündür. Eğer Endonezyaya beş ana kapılarının haricinde ( Vizesiz giriş yapabilmenize dair bilgileri öğrenmek için burayı tıklayınız ) giriş yapmak isterseniz ( Örneğin Jogja, Bandung, Medan gibi uluslararası havalimanı bulunan şehirler) gelişte vize uygulanacaktır. Fakat altını çizmek gerekir ki bazı ilinde bulunan uluslarası havalimanına sadece belli birkaç uçak fırması iniş yapabiliyordur. örnek olarak bu konuda Bandung’daki yer alan havalimanına Türkiyeden giden giriş yapabilen tek uçak firmasi Singapore Airlines’dir.